AKTUALNOŚCI
O NAS

DZIAŁALNOŚĆ
NASZE PROGRAMY
KOGO WSPIERAMY
LINKI
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
KONTAKT
FEDERACJA POLSKICH
BANKÓW ŻYWNOŚCI


1% dla OPP

Nie marnuj mleka !

18.10.2013

[Rozmiar: 51283 bajtów]

Marsz przeciwko marnowaniu mleka i produktów mlecznych odbył się ulicami Konina. Zorganizował go po raz drugi Bank Żywności w Koninie, a wzięli w nim udział uczniowie szkół miasta.Po raz drugi bank zorganizował happening dotyczący marnowania żywności w ramach Światowego Dnia Żywności. W ubiegłym roku było to mięso, w tym mleko. Marsz rozpoczął się w ZS im. M. Kopernika, a zakończył w Klubie Energetyk.
W Europie traci się lub marnuje 29 mln ton mleka i produktów mlecznych rocznie.
- Warto wiedzieć, że wyprodukowanie szklanki mleka pochłania 250 litrów wody . Marnując żywność marnujemy również energię, która idzie na schładzanie mleka, przechowywanie, transport i lodówki stojące w hurtowniach czy sklepach - informuje I. Niewiarowski, senator, prezes Banku Żywności w Koninie.
Na koniec w Klubie Energetyk odbyła się prelekcja dotycząca problemu marnotrawstwa mleka ( całość prezentacji w załączeniu) . Poprowadziła ją Joanna Piekarczyk, dyrektor banku. Natomiast w swoim wystąpieniu prezes banku powiedział m.in. o działalności Banku Żywności w Koninie.
- Z jedne strony mamy marnowanie żywności, a z drugiej biedę. Ten drugi problem znamy bardzo dobrze ponieważ, bank żywności pomaga ponad 30 tyś. osobom z regionu konińskiego . Do tej pory rozdaliśmy ponad 13 mln kg żywności – dodał prezes.

Marsze przeciw marnowaniu mleka odbyły się w 30 miastach kraju.
- Mam nadzieję, że dzięki takim happeningom, nagłośnieniu problemu przez media skala problemu nieco zmaleje – mówił Ireneusz Niewiarowski. Więcej o marnowaniu żywności na stronie www.niemarnuje.pl.

Prezentacja multimedialna do pobrania: sdz16.ppt

^ do góry

O nas działalność nasza oferta kogo wspieramy linki zbiórka żywności kontakt
Copyright © 2005 www.StudioGraficzne.com