AKTUALNOŚCI
O NAS

DZIAŁALNOŚĆ
NASZE PROGRAMY
KOGO WSPIERAMY
LINKI
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
KONTAKT
FEDERACJA POLSKICH
BANKÓW ŻYWNOŚCI


1% dla OPP

Paczka dla każdego dziecka

02.12.2013

[Rozmiar: 51283 bajtów]

- To była bardzo udana akcja - powiedzieli w trakcie konferencji prasowej podsumowującej pierwszy etap akcji Pogotowie św. Mikołaja senator Ireneusz Niewiarowski oraz Joanna Piekarczyk, dyrektor Banku Żywności w Koninie, organizator akcji.Akcja odbyła się w kilkudziesięciu marketach subregionu konińskiego, a nawet w Kaliszu. Dzięki zaangażowaniu 1011 wolontariuszy udało się zebrać ponad 12 ton żywności. Dzięki temu do dzieci trafi ok. 9 tysięcy paczek. W samym Koninie - 2 tysiące.

- Do tej pory, przez 18 lat trwania akcji udało się nam zrobić 133 tysiące paczek - powiedział senator, prezes Banku Żywności.

- Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i darczyńcom. W przyszły weekend ( 6-8 grudnia ) będziemy na Was czekać w gminach : Brudzew, Dąbie, Dobra, Grodziec, Grzegorzew, Kleczew, Kłodawa, Krzymów, Malanów, Powidz, Rychwał, Rzgów, Sompolno, Ślesin, Uniejów. Liczymy na to, że będziecie z nami - dodała J. Piekarczyk.

Senator podkreślił również, że na szczególne wyróżnienie zasługuje Turek. To drugie miasto, za Koninem, gdzie zebrano największą ilość żywności. W tym roku Pogotowie św. Mikołaja wsparła również firma Kupiec, która przekazała 11 palet z żywnością.

Pierwsze paczki trafią do dzieci już 6 grudnia.

^ do góry

O nas działalność nasza oferta kogo wspieramy linki zbiórka żywności kontakt
Copyright © 2005 www.StudioGraficzne.com