AKTUALNOŚCI
O NAS

DZIAŁALNOŚĆ
NASZE PROGRAMY
KOGO WSPIERAMY
LINKI
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
KONTAKT
FEDERACJA POLSKICH
BANKÓW ŻYWNOŚCI


1% dla OPP

Owoce i warzywa dla potrzebujących

10.09.2014

[Rozmiar: 51283 bajtów]

125 mln euro przeznaczy Unia Europejska dla producentów owoców i warzyw w Europie w związku z wprowadzeniem embarga przez Federację Rosyjską - poinformował senator Ireneusz Niewiarowski , prezes Banku Żywności w Koninie w trakcie konferencji prasowej z konińskimi dziennikarzami.


Na przykład za kilo jabłek producenci otrzymają 70 groszy. W spotkaniu uczestniczyła również Joanna Piekarczyk, dyrektor Banku Żywności, ponieważ w akcję pomocy polskim sadownikom włączyły się Banki Żywności w całym kraju. Bank w Koninie będzie przyjmował dwa tiry jabłek tygodniowo. W sumie przyjmie 1000 ton jabłek, 104 tony śliwek oraz marchew i kapustę.
- Przy każdej dostawie oprócz producenta jest inspektor, który potwierdza, że śliwki są dobrej jakości i nadają się do spożycia - mówi Joanna Piekarczyk. Warzywa i owoce trafią do ponad 30 tysięcy podopiecznych banku.
Senator Ireneusz Niewiarowski podkreśla, że będzie też rozmawiał z wiceprezydentem Konina Sławomirem Lorkiem, żeby świeże owoce trafiały do konińskich szkół. W trakcie spotkania pokazano również nowy wóz banku - Renault Master. Na jego zakup złożyło się min. 1 procent podatku oraz datki od darczyńców.

W załączeniu tabela pokazująca stawki pomocy UE

^ do góry

O nas działalność nasza oferta kogo wspieramy linki zbiórka żywności kontakt
Copyright © 2005 www.StudioGraficzne.com