AKTUALNOŚCI
O NAS

DZIAŁALNOŚĆ
NASZE PROGRAMY
KOGO WSPIERAMY
LINKI
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
KONTAKT
FEDERACJA POLSKICH
BANKÓW ŻYWNOŚCI


1% dla OPP

Ponad 5,5 tony żywności zebrano podczas świątecznej zbiórki żywności w szkołach.

3.03.2016

[Rozmiar: 51283 bajtów]
Ponad 5,5 tony żywności zebrano podczas świątecznej zbiórki żywności w szkołach. Akcja została zorganizowana przez Bank Żywności w Koninie po raz 19 i uczestniczyło w niej 68 szkół z powiatów Konin, Koło, Słupca, Turek. Jej celem było zebranie żywności na świąteczne stoły osób potrzebujących. Najbardziej ofiarni okazali się uczniowie powiatu kolskiego, gdzie statystyczny uczeń przyniósł do szkoły 0,39 kg żywności, następnie dzieci z powiatu konińskiego 0,31 kg na ucznia. Najwiecej żywności w przeliczeniu na 1 ucznia zgromadziło Gimnazjum nr 1 w Kole, następnie Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie i Szkoła Podstawowa w Sokółkach.

Szkoła, która zebrała najwiecej, w nagrodę pojedzie na jednodniową wycieczkę do wybranej przez siebie miejscowości , ufundowanej przez Bank Żywności. Wsród zgromadzonych produktów najwiecej było mąki, cukru, kaszy, makaronu, a także słodyczy. Zebrane produkty zostały przekazane do ośrodków pomocy społecznej w regionie, domów dziecka i innych placówek pomocowych.

Wszystkim ofiarodawcom, głownie dzieciom i ich rodzicom wyrażamy serdeczne podziękowanie za udział w zbiórce, a nauczycielom i dyrekcji szkół dziękujemy za jej zorganizowanie w placówkach.

[Rozmiar: 51283 bajtów]

^ do góry

O nas działalność nasza oferta kogo wspieramy linki zbiórka żywności kontakt
Copyright © 2005 www.StudioGraficzne.com