AKTUALNOŚCI
O NAS

DZIAŁALNOŚĆ
NASZE PROGRAMY
KOGO WSPIERAMY
LINKI
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
KONTAKT
FEDERACJA POLSKICH
BANKÓW ŻYWNOŚCI


1% dla OPP

Dla dzieci z Ukrainy

11.05.2015

[Rozmiar: 51283 bajtów]
[Rozmiar: 51283 bajtów]

W siedzibie Banku Żywności w Koninie odbyła się konferencja prasowa na temat akcji ,,Pomóżmy dzieciom z Ukrainy". Razem z senatorem Ireneuszem Niewiarowskim , prezesem banku poprowadziła ją Joanna Piekarczyk, dyrektor banku. Senator odpowiedział na apel prezydenta Konina Józefa Nowickiego.


- W akcji tej nie mogło zabraknąć banku, który zawsze pomaga ludziom w trudnej sytuacji. Prowadziliśmy już akcję pomocy powodzianom i mieszkańcom Gruzji. To jest podobna sytuacja do tej w jakiej Polska znalazła się w latach 80. i otrzymywała pomoc z Zachodu. Oprócz strony materialnej całej akcji bardzo ważna jest również strona duchowa, solidarność z ludźmi w potrzebie. W sumie akcja obejmie ok. 600 dzieci z terenów objętych walkami - powiedział prezes banku. Jak poinformowała Joanna Piekarczyk , bank przeprowadzi akcję od 14 do 16 maja .

- Będziemy zbierać w sklepach żywność o przedłużonym terminie ważności, a także materiały biurowe. W akcję zaangażowanych będzie ok. 500 wolontariuszy, którzy będą pomagać w pakowaniu zakupów i oprócz tego prowadzić zbiórkę na terenie sklepów. Mamy nadzieję, że pomoc trafi do dzieci w czerwcu - powiedziała J. Piekarczyk. - Apelujemy do mieszkańców naszego regionu o solidarność z dziećmi, które cierpią z powodu walk prowadzonych na Ukrainie - dodał I. Niewiarowski.W załączeniu pismo mera Czerniowiec do prezydenta Konina.

^ do góry

O nas działalność nasza oferta kogo wspieramy linki zbiórka żywności kontakt
Copyright © 2005 www.StudioGraficzne.com