AKTUALNOŚCI
O NAS

DZIAŁALNOŚĆ
NASZE PROGRAMY
KOGO WSPIERAMY
LINKI
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
KONTAKT
FEDERACJA POLSKICH
BANKÓW ŻYWNOŚCI


1% dla OPP

Rusza kolejne Pogotowie

3.12.2015

[Rozmiar: 51283 bajtów]
Ireneusz Niewiarowski, prezes Banku Żywności w Koninie oraz Joanna Piekarczyk, dyrektor banku spotkali się dziś z dziennikarzami, aby poinformować o akcji Pogotowie św. Mikołaja organizowanej od 4 do 6 grudnia. To już jej 20 edycja.


Ponad 2 tysiące wolontariuszy będzie zbierać słodycze i podstawową żywność w 30 sklepach Konina i 30 gminach. Do tej pory dzięki akcji do dzieci trafiło 153 516 tysięcy paczek, tylko w Koninie 37 967. Oprócz tego 4 grudnia tradycyjnie w Radio ZET Gold odbędzie się dyżur podczas, którego będą zbierane zgłoszenia gdzie paczki powinny trafić. Od godz. 8 do 15 pod nr telefonu - 063 240 01 11 będą dyżurować: Józef Nowicki - prezydent Konina, Dorota Skąpska - Chrześcijańska Służba Charytatywna, Anna Kwaśniewska - dyrektor MOPS, Janusz Sarnowski - sadownik, Olga Żaryn - Konińskie Mikołaje, Zofia Mac - pedagog, Ireneusz Niewiarowski. Po raz pierwszy w akcję zaangażowała się Młodzieżowa Rada Miasta Konina, która w Galerii nad Jeziorem i we CH Ferio oprócz zbiórki żywności będzie m.in malować twarze dzieci. Oprócz tego w sklepach pojawią się wolontariusze m.in. z Gimnazjum numer 1 i 7 , ZS Kopernik, ZSB, Medyka, I i III Liceum, Fundacji Otwarcie. Jak zawsze w akcję są zaangażowani harcerze.
- Po pierwsze dzięki Pogotowiu święta stają się dla dzieci przyjemniejsze, a po drugie , poprzez wolontariat, uczymy młodzież pomagać innym. Cieszy nas również to, że mamy naśladowców i w regionie mamy coraz więcej akcji dotyczących robienia paczek dla dzieci - mówi I. Niewiarowski. Joanna Piekarczyk dodała, że dzięki pomocy miasta Bank Żywności zyskał na czas akcji Pogotowie św. Mikołaja dodatkowy magazyn, gdzie będzie składowana żywność i przygotowywane będą paczki.
Zachęcamy od udziału w akcji.

^ do góry

O nas działalność nasza oferta kogo wspieramy linki zbiórka żywności kontakt
Copyright © 2005 www.StudioGraficzne.com