ZBIÓRKI ŻYWNOSCI

wspieramy ludzi niedożywionych 

Zbiórka żywności

Zbiórki żywności należą do podstawowych form pracy Banków. Jak dużej pomocy jesteśmy wstanie udzielić zależy od tego, ile i jakiej żywności uda się pozyskać od producentów, dystrybutorów i darczyńców indywidualnych w akcjach prowadzonych w różnych okresach.

Uwaga producenci żywności i handlowcy!

Od producentów i dystrybutorów odbierzemy każdą żywność po uprzednim telefonicznym poinformowaniu nas o takiej możliwości (63 2112793). Od 1 stycznia 2009 roku darczyńca zwolniony jest z podatku VAT od darowizny, a także przekazana darowizna odliczana jest od podatku dochodowego (dotyczy tylko organizacji pożytku publicznego).

“Podziel się posiłkiem”

W 2012 roku  po raz siódmy braliśmy udział w akcji “Podziel się posiłkiem”. Zbiórkę przeprowadzono w Koninie, ale także w Kole, Słupcy, Kazimierzu Biskupim, Turku, Tuliszkowie, Skulsku. W jej wyniku zebraliśmy 15.081 kg żywności z przeznaczeniem na dożywianie dzieci. 

                                         Informacja o bazie magazynowej

Bank Żywności w Koninie posiada nowoczesny magazyn o powierzchni 600 metrów kwadratowych, wyposażony w nowoczesny sprzęt magazynowy, z rampami za i rozładunkowymi, z dogodnym dojazdem dla ciężkiego sprzętu transportowego. Posiadamy dwie komory chłodnicze o powierzchni 48 metrów kwadratowych i komorę mroźniczą o powierzchni 14,5 metra kwadratowego. Posiadamy również niezbędne wózki widłowe, umożliwiające sprawną obsługę odbiorców.

Do transportu żywności służy nam samochód dostawczy VOLVO FL 8 zakupiony w 2011 roku oraz zakupiony w roku 2008 samochód dostawczy Fiat Ducato zabudowany izotermą i agregatem chłodniczym. Samochody te zostały zakupione dzięki wsparciu z 1% podatku.

Sponsorzy

Pomimo ograniczenia administracji Bank wymaga finansowego i rzeczowego wsparcia ze strony urzędów, organizacji, zakładów pracy i instytucji gospodarczych. O takie wsparcie zwracamy się i wiele firm odpowiada na naszą prośbę pozytywnie. Do stałych sponsorów należą:

– Hortimex Sp. z o.o. w Koninie

– Konimpex w Koninie

– Drukarnia “Trans-Druk” w Koninie

– Urząd Miejski w Koninie

– Urząd Marszałkowski w Poznaniu,

– Bakoma S.A.

Od 8 lat wspierają nas również podatnicy przekazując swój 1% podatku: i tak w 2005 r. przekazano na rzecz BŻ 3194,63 zł, w 2006 r. -4269,54 zł, w 2007 r. 8920,50 zł, w 2008r-46.704,00 zł, w 2009r. – 19.747 zł, w 2010r.- 13.393 zł, w 2011r.- 9.934 zł, w 2012r.- 10.784 zł.

Niestety nie wszyscy podatnicy ujawnili nam swoje personalia. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Bank Żywności zarówno tym bezimiennym jak i tym, którzy ujawnili swoje dane osobowe.

Wszystkim sponsorom, ofiarodawcom żywności serdecznie dziękujemy. Wdzięczni jesteśmy za każde wsparcie: duże i małe, stałe i okazjonalne, na miarę możliwości ofiarodawcy. Osoby, firmy, instytucje tworzą listę ludzi dobrej woli, którzy w swym postępowaniu kierują się zasadą humanitaryzmu. Lista ta stale się poszerza. Liczy się każda złotówka, każda porcja żywności i chęć działania na rzecz potrzebujących .