ZBIÓRKI ŻYWNOSCI

wspieramy ludzi niedożywionych 

Świąteczna Zbiórka Żywności

Pogotowie św. Mikołaja, to akcja prowadzona w ramach ogólnopolskiej Świątecznej Zbiórki Żywności. Pierwotnie miała na celu zebranie podczas zbiórki żywności w sklepach odpowiednich ilości produktów spożywczych, w tym głównie słodyczy w celu przygotowania paczek świątecznych dla dzieci o których „zapomniał” św. Mikołaj. Były to dzieci z rodzin wskazanych przez okoliczne OPS-y, organizacje pozarządowe. Paczki wzbogacane były artykułami zakupionymi za środki darczyńców, w tym głównie owocami cytrusowymi.

Od dwóch lat adresatami paczek nie są dzieci lecz osoby starsze, dla których przed świętami Bożego Narodzenia przygotowujemy paczki świąteczne. Ze względu na zmianę adresatów paczek podczas zbiórki, prosimy o podstawowe produkty spożywcze, z których można przygotować posiłek. Paczki symbolicznie wzbogacane są słodyczami.

Przygotowane paczki przekazujemy potrzebującym za pośrednictwem współpracujących organizacji na organizowanych kolacjach wigilijnych lub dostarczamy osobiście do domów pod wskazane adresy.

Co roku w akcji bierze udział ponad 2000 wolontariuszy, którzy przygotowują od 6-10 tys. paczek. W ciągu 23 lat przygotowano 175 257 paczki.