ZBIÓRKI ŻYWNOSCI

wspieramy ludzi niedożywionych 

Do dzieci trafi 7000 paczek

Ponad 9 ton żywności udało się zebrać podczas kolejnej edycji akcji Pogotowie św. Mikołaja organizowanej przez Koniński Bank Żywności.

W akcji udział wzięło około 1700 wolontariuszy ( w tym 400 w samym Koninie). Zbiórka przeprowadzona została w sklepach Biedronka, Polo Market, Tesco, Netto, Piotr i Paweł, Leclerc, Carrefour i mniejszych. Najwięcej w Koninie mieszkańcy wrzucali do koszyków w sieci Polomarket – 1756 kg. W Koninie udało się zebrać ponad 5 ton, w Turku – 2, 5 tony i w Kole – około tony. 

– Planujemy przygotować około 7000 paczek (w tym w Koninie około 2000) – informuje Ireneusz Niewiarowski, senator, prezes banku. 

“Pogotowie św. Mikołaja” to akcja prowadzona każdego roku w grudniu. Ma ona na celu zebranie różnych artykułów i produktów nadających się do włożenia do paczek przeznaczonych dla dzieci i dostarczonych do najbiedniejszych rodzin przed świętami Bożego Narodzenia. Paczki dostarczane są dzieciom przez różne organizacje społeczne, które organizują przedświąteczne imprezy choinkowe, a niewielka część rozwożona jest przez wolontariuszy pod wskazane adresy.