ZBIÓRKI ŻYWNOSCI

wspieramy ludzi niedożywionych 

Paczka dla każdego dziecka

Paczka dla każdego dziecka

– To była bardzo udana akcja – powiedzieli w trakcie konferencji prasowej podsumowującej pierwszy etap akcji Pogotowie św. Mikołaja senator Ireneusz Niewiarowski oraz Joanna Piekarczyk, dyrektor Banku Żywności w Koninie, organizator akcji. 

Akcja odbyła się w kilkudziesięciu marketach subregionu konińskiego, a nawet w Kaliszu. Dzięki zaangażowaniu 1011 wolontariuszy udało się zebrać ponad 12 ton żywności. Dzięki temu do dzieci trafi ok. 9 tysięcy paczek. W samym Koninie – 2 tysiące. 

– Do tej pory, przez 18 lat trwania akcji udało się nam zrobić 133 tysiące paczek – powiedział senator, prezes Banku Żywności. 

– Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i darczyńcom. W przyszły weekend ( 6-8 grudnia ) będziemy na Was czekać w gminach : Brudzew, Dąbie, Dobra, Grodziec, Grzegorzew, Kleczew, Kłodawa, Krzymów, Malanów, Powidz, Rychwał, Rzgów, Sompolno, Ślesin, Uniejów. Liczymy na to, że będziecie z nami – dodała J. Piekarczyk. 

Senator podkreślił również, że na szczególne wyróżnienie zasługuje Turek. To drugie miasto, za Koninem, gdzie zebrano największą ilość żywności. W tym roku Pogotowie św. Mikołaja wsparła również firma Kupiec, która przekazała 11 palet z żywnością. 

Pierwsze paczki trafią do dzieci już 6 grudnia.