ZBIÓRKI ŻYWNOSCI

wspieramy ludzi niedożywionych 

Zostań św. Mikołajem

Zostań św. Mikołajem

Już w przyszły weekend ( 7-9 grudnia) na terenie subregionu konińskiego odbędzie się kolejna edycja akcji Pogotowie św. Mikołaja organizowanej przez Koniński Bank Żywności. W tym roku włączyły się 30 gminy z powiatów kolskiego, konińskiego, słupeckiego i tureckiego.

W akcji udział weźmie około 1700 wolontariuszy ( w tym 400 w samym Koninie). Zbiórka przeprowadzona zostanie w sklepach Biedronka, Polo Market, Tesco, Netto, Piotr i Paweł, Leclerc, Carrefour i mniejszych. 

– Planujemy przygotować około 7000 paczek (w tym w Koninie około 2000) . Natomiast w Radio Planeta we wtorek ( 4 grudnia) od godz. 8.30 m.in Józef Nowicki, prezydent Konina i konińscy radni będą czekać na telefony w sprawie paczek dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej – informuje Ireneusz Niewiarowski, senator, prezes banku. 

Wolontariat w Koninie to uczniowie: Gimnazjum nr 1, III Liceum, ZS Kopernik, Gimnazjum nr 7, ZHP, wolontariusze z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego. Zbiórka przeprowadzona zostanie w godz. od 9 do 20 w piątek oraz sobotę oraz w niedzielę od godz. 9 do 16. Wolontariusze wyposażeni będą w identyfikatory.

“Pogotowie św. Mikołaja” to akcja prowadzona każdego roku w grudniu. Ma ona na celu zebranie różnych artykułów i produktów nadających się do włożenia do paczek przeznaczonych dla dzieci i dostarczonych do najbiedniejszych rodzin przed świętami Bożego Narodzenia.