ZBIÓRKI ŻYWNOSCI

wspieramy ludzi niedożywionych 

Owoce i warzywa dla potrzebujących

Owoce i warzywa dla potrzebujących

125 mln euro przeznaczy Unia Europejska dla producentów owoców i warzyw w Europie w związku z wprowadzeniem embarga przez Federację Rosyjską – poinformował senator Ireneusz Niewiarowski , prezes Banku Żywności w Koninie w trakcie konferencji prasowej z konińskimi dziennikarzami. 

Na przykład za kilo jabłek producenci otrzymają 70 groszy. W spotkaniu uczestniczyła również Joanna Piekarczyk, dyrektor Banku Żywności, ponieważ w akcję pomocy polskim sadownikom włączyły się Banki Żywności w całym kraju. Bank w Koninie będzie przyjmował dwa tiry jabłek tygodniowo. W sumie przyjmie 1000 ton jabłek, 104 tony śliwek oraz marchew i kapustę. 
– Przy każdej dostawie oprócz producenta jest inspektor, który potwierdza, że śliwki są dobrej jakości i nadają się do spożycia – mówi Joanna Piekarczyk. Warzywa i owoce trafią do ponad 30 tysięcy podopiecznych banku.
Senator Ireneusz Niewiarowski podkreśla, że będzie też rozmawiał z wiceprezydentem Konina Sławomirem Lorkiem, żeby świeże owoce trafiały do konińskich szkół. W trakcie spotkania pokazano również nowy wóz banku – Renault Master. Na jego zakup złożyło się min. 1 procent podatku oraz datki od darczyńców.

W załączeniu tabela pokazująca stawki pomocy UE